SHOTOKAN RYU
SHIROKAN DOJO
TRADIČNÍ JAPONSKÉ BOJOVÉ KARATE
Články
Vedení a účast dětí na karate

Jsem rád, že Vaše děti s Vaší podporou projevili zájem chodit do kroužku KARATE, který pořádá oddíl SHIROKAN DOJO. Náš oddíl funguje pod křídly japonské asociace karate již dlouhá léta. Navazujeme tak na tradici tak, jak to dělali naši mistři před námi.

Pro tento školní rok otevíráme tři kurzy, děti-přípravka, děti-základní a dospělí základní oddíl.

U dětí (1-3třídy) se cvičení karate musí přizpůsobit rozvoji všeobecné pohyblivosti, koordinace, obratnosti a orientace při pohybu. Proto budou pořádány úpolové hry a drobná cvičení pro rozvoj tělesného aparátu, což je podstatnou součástí našich tréninků pro skupinu děti-přípravka.

Pro skupinu děti-základní bude trénink zaměřený pouze na karate zejména na osvojení si základních technik a zápasových forem karate.

Osvojení si bojového umění trvá mnoho let, a proto je v této oblasti potřeba hodně trpělivosti. A většinou to trvá dlouhou dobu, než se dostaví první výsledky.

Cvičení karate není jen se umět bránit přesile, anebo být nad ostatními na výši. Je to cvičení, které rozvíjí osobnost člověka, úctu vůči druhým lidem a správné a čestné chování. Karate provází člověka celým životem, pokud se touto cestou rozhodnete jít.

Abychom společně předešli možným zraněním a úrazům bych Vás rád požádal o sdělení údajů o zdravotním stavu anebo zdravotním omezení Vašeho dítěte. Pro snazší kontaktování také prosím o sdělení Vašich kontaktních údajů (adresa, telefon, email).

Vaše děti budou vedeny jako členové našeho oddílu a bude jim vystavena průkazka (budopas) se členskou známkou. Tato administrativa zajistí nejen úrazové pojištění po čas tréninku, ale také umožňuje oficiální vedení našeho oddílu.

Při našich cvičeních bude pravidelně vedená docházka dětí. Prosím tedy rodiče o sdělení případné nepřítomnosti Vašeho dítěte (nemoc, dovolená apod…) např. pomocí SMS, omluvenky, mailu.

Cvičení budou probíhat vždy podle aktuálního rozvrhu hodin. Je potřeba počítat s tím, že je nutné rezervovat si cca 15 minut před a po na převlékání. Děti budou mít své věci uložené v šatně, která se bude zamykat. V době státních svátků a prázdnin se cvičení konat nebudou. Tyto termíny jsou zveřejněny na našich internetových stránkách.

Věřím, že Vašim dětem se bude na cvičení líbit a že budou do našeho oddílu chodit rádi.

Kimono, pití, hygiena

KIMONO
Pro potřeby dětského tréninku je vhodné pořídit kimono nové nebo použité. V případě nového kimona doporučuji českého výrobce KAZE, např. kimono Tiger, nebo kimono vyšší třídy výrobce KAMIKAZE např. kimono Evropa. Velikost kimona se řídí velikostí postavy v centimetrech. Je potřeba dát pozor, aby kimono mělo na vrchním kabátku stahovací pásky.

Před použitím v tělocvičně musí být kimono upraveno tak, aby mělo správnou délku. Je tedy potřeba zahrnout nohavice od kalhot tak, aby jejich spodní hrana končila cca 10cm nad podlahou. Na vrchním kabátku je také vhodné provést založení rukávů tak, aby od konce rukávu k zápěstí bylo cca. 5-10cm.

Založení je možné provést pomocí zažehlení, suchých zipů apod. Zkrácení kimona zajišťuje bezpečnost v průběhu tréninku (uklouznutí na nohavici, zachycení a pohmoždění prstů v rukávu apod). Dodržujte prosím správnou délku kimona.

Během chladného počasí (listopad až březen) doporučuji zvláště u dětí používat ještě bílé tričko na tělo, které je první vrstvou pod kabátkem kimona.

Aby Karate Gi bylo správně uvázané, je potřeba použít pás správné délky. Délku vypočteme jako 2x obvod pasu (měřeno přes kimono) + 25cm na uzel + cca. 2x(25cm-děti až 40cm-dospělí) konec pásu.

Pokud nemáte k dispozici kimono, postačí obyčejné tepláky a tričko.

PITNÝ REŽIM
Během tréninků mají děti potřebu hodně pít. Je dobré dětem připravit s sebou lahev s vodou (cca. 0,5 litru) pro doplnění tekutin.

HYGIENA
V prostorách šaten jsou k dispozici nově opravené sprchy a zázemí.

Aktuálně
3.9.2018 | Začíná sportovní sezóna 2018/2019

Od pondělka 3.9.2018 začínáme cvičit na plno v původních časech. Už se na Vás těšíme. Trenéři Shirokan Dojo

SOUSTŘEDĚNÍ TALENTOVANÉ MLÁDEŽE SHIROKAN DOJO

Podrobné propozice naleznete v sekci KALENDÁŘ.

WWW.KAITEN.CZ

Rád bych vám oznámil, že byl spuštěn portál WWW.KAITEN.CZ.
Můžete si objednat kvalitní kimona německé výroby, sportovní tašky, chrániče apod.
Pokud uděláme hromadnou objednávku jako DOJO získáme 20% slevu včetně nášivky loga oddílu zdarma.
Pro starší doporučuji kimona Souverign ve střihu Slim nebo Regular. Jsou vyzkoušená a výborně sedí.
Pro menší děti jsou k dispozici i dětská kimona.
Máte-li zájem neváhejte mne prosím kontaktovat na mail nebo na tréninku.

Tomáš Kovalovský

Činnost sportovního klubu

Činnost sportovního klubu je podporována z dotačních programů na podporu sportu města České Budějovice.

úvod | kalendář | dojo | keiko | keiko kai | karate ka | foto | soutěže | články | odkazy | ke stažení | sponzoři | kontakt